Radšej stúpiť do lajna, ako vstúpiť do strany.

Autor: Marian Greksa | 24.9.2014 o 8:20 | (upravené 24.9.2014 o 16:44) Karma článku: 9,09 | Prečítané:  2610x

Komunálne voľby sa blížia. Konajú sa 15.novembra. A v nich si budeme voliť našich zástupcov, ktorí by mali chrániť naše záujmy,  či už v meste, alebo priamo v našej mestskej časti – Petržalke. A opäť nám všetky strany budú ponúkať svojich kandidátov. Väčšinou mená, ktoré málokto počul a pozná. Česť výnimkám. Opäť od nás budú chcieť, aby sme len slepo uverili, že pre nás vybrali tých najlepších z najlepších a krúžkovali nie na základe konkrétneho mena a práce, ktorá je za ním, ale len preto, že za menom v zátvorke, budú mať tú stranu, ktorej ešte ako tak dôverujeme. Veľa z vás to tak aj urobí, pretože to je ľahšie. A potom, keď budete nespokojní, tak sa vyhovoríte na stranu. Veď to ONI vybrali zle a nie vy. 

 Ukázalo sa to aj v posledných župných voľbách. Kandidáti veľkej „pravicovej“ koalície zvalcovali ostatných a výsledok? Aby sa uspokojili ambície všetkých koaličných strán, tak okrem župana Freša (SDKU), máme 5, slovom PÄŤ  vicežupanov. Z každej ministraničky jeden. Síce iba s formálnymi kompetenciami,  ale plat im ide. Hurá. Aj teraz, vlastne už od februára, strany v Bratislave rokujú a rokujú. Aby si dohodli, kde a v ktorej mestskej časti podporia  toho ktorého kandidáta na starostu, koľko poslancov, v ktorom  bude mať ich strana, kde zlikvidovať konkurenciu a tak. Jediné mená, ktoré sa pri tomto niekoľkomesačnom mlátení prázdnej slamy objavia, sú mená kandidátov na starostov. O menách kandidátov na poslancov doteraz (19.9.)nepadlo ani slovo. Každej strane je úplne jedno, koho nominujú ostatné strany, len aby náhodou nemohli protestovať proti ich vlastným kandidátom. Čiže kandidátmi sa stanú ľudia, ktorých nominuje vedenie a hlavne predseda strany, čiže tí, čo jemu a nie občanom  vyhovujú najviac, ktorí sú najposlušnejší atď. Opäť. Česť výnimkám. Od februára už vzniklo niekoľko rozličných koalícií, dokonca niekoľko pravicových koalícií, kde strany odskakujú, priskakujú, tak ako im to práve vyhovuje. Strana, ktorá niekoľko mesiacov deklaruje podporu jedného z mojich protikandidátov na starostu Petržalky a básni o tom, aký je úžasný, preskočí do inej koalície a pokojne sa ho vzdá a podporí inú kandidátku, lebo v tejto koalícií im to vynesie viac postov poslancov. Na Novom meste Pavúčik Pútniček osloví súčasného nezávislého starostu, aby kandidoval za jeho novú stranu a keď odmietne, tak sa pridá ku koalícií a podporí protikandidáta, len aby ho dal dole. V ďalšej už novostaršej strane sa zahrajú na demokratické vnútrostranícke primárky a keď nevyhrajú kandidáti predsedu, tak sa poradie proste zruší a ide sa podľa predstáv predsedu. Atď. Atď. Hovorím z vlastnej skúsenosti.  Vedel by som toho napísať viac. Proste kšefty, dohody, stranícke záujmy (hlavne predsedu a jeho nohsledov).

Na záver len myšlienka. Voľte iba kandidátov, o ktorých niečo viete, ktorí už majú nejakú prácu za sebou. Veľa nezávislých kandidátov sa angažuje ako občianski aktivisti, robia niečo v prospech mesta a Petržalky. NENECHAJTE SA ZMANIPULOVAŤ. ROZMÝŠĽAJTE. NEBUĎTE OVCE.

p.s. Ďakujem obidvom predsedom strán, v ktorých som pôsobil vždy iba pár mesiacov, za obrovskú lekciu, ktorú mi uštedrili.

Marian Greksa – právnik, hudobník, poslanec mestského zastupiteľstva. mgreksa292@gmail.com         

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

Píše Kristián Blaškovič - Fórum

Čím prekvapí Kim na stretnutí s Trumpom?

Kim sa chce vrátiť medzi svetových politikov ako ich rovnocenný partner.


Už ste čítali?